Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia

Dodano: 21/01/15 12:46PM

Zwykły uśmiech, uścisk ręki, dobre słowo, to czynności, które wydają się być banalne. Każdy z nas, bez większego wysiłku, potrafi je wykonać. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że to, co dla nas jest naturalne i nic nas nie kosztuje, może sprawić komuś wiele radości, może ogrzać czyjeś serce

13 grudnia ubiegłego roku wolontariusze ze śmigielskiego gimnazjum wraz z członkami Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Światło Nadziei” rozweselili nie jedną strapioną i zmartwioną osobę. W sali Centrum Kultury w Śmiglu pozornie nic nadzwyczajnego nie miało miejsca - tradycyjna, coroczna wieczerza przy wigilijnym stole, karaoke kolęd oraz wizyta Mikołaja. Wszyscy spodziewali się gościa z dalekiej Laponii, dzielenia się opłatkiem, a także wspólnego śpiewania kolęd. Mimo to nie zabrakło szczerej radości. Splot rąk wielu życzliwych ludzi, nieznikające uśmiechy, ciepłe, pozbawione ironii, przepełnione dobrocią słowa wywołały nadzwyczajną atmosferę! Mnóstwo osób poświęciło swój wolny czas na przygotowanie spotkania z osobami niepełnosprawnymi i ich rodzinami, po to, aby dać drugiemu człowiekowi „promyk słońca”.

Wspólnie spędzone chwile z tymi ludźmi napawają człowieka energią i optymizmem na długi czas. Wigilia stowarzyszenia „Świtała Nadziei” okazała się doskonałą formą rekolekcji przygotowujących do powitania Bożego Dziecka. Pragnąc, aby radości na świecie było więcej, życzymy wszystkim, aby każdego dnia doznawali cudów płynących z ludzkich rąk!


Anna Pohl
Powered by N-13 News
Wszelkie prawa zastrzeżone © Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej "Swiatło Nadziei" 2002-2014
stat4u